28.2.16

P, 3177. päev: Jack

Iiri näitleja Frank Kelly, praegusele põlvkonnale tuntud joodikpreestri isa Jackina, ära surnud. Päevapealt 18 aastat tagasi suri sarja nimitegelast isa Tedi kehastanud Dermot Morgan, sarja lõppu tähistades, sest peol olnud sugulased ei tundud infarkti sümptomeid ära ja kiirabi kutsuti liiga hilja. Sarja viimases jaos (Going to America) on Dermot Morgani eelviimasel elupäeval võetud stseen (isa Ted mängitab depressioonist toibuvale isa Kevinile lemmikplaati, Isaac Hayesi lauldud teemalauluga sarjast „Shaft”), mida stseeni teise näitleja meenutades võeti üles palju kordi, sest Morganil ei püsinud tekst südamevalude tõttu meeles. (Jagu algab sellega, et Ted on konverentsil It’s Great Being a Priest, kus päästab isa Kevini, kes tahab hüpata aknast alla. Seda märkab Ameerika preester isa Buzz Cagney, kes kutsub Tedi enda juurde Californiasse. Tedil ei ole südant öelda majakaaslastele isa Dougalile ja isa Jackile ning majapidajanna pr Doyle’ile, et kutsutud on teda üksi, ja nad tulevad lennujaama kaasa. Lennukis enne starti selgub aga, et Ted ei asu tööle mitte Hollywoodi kuulsuste juurde nagu Cagney, vaid California gängide juurde, ja ta mõtleb ümber ning kõik lähevad koju tagasi. Algne lõpp filmiti samuti üks päev enne Morgani surma – seal on Ted konverentsil It’s Still Great Being a Priest, kus isa Kevin tahab jälle aknast hüpata ja Ted, kes mõistab, et jääb Craggy saarele kogu eluks, tahab ka. Aga pärast Morgani surma asendati see kiire ülevaatega kogu sarjast, igast jaost sekund või paar.)

Seda viimast jagu üle vaadates selgub, et kuigi isa Jack ütleb seal ka midagi muud kui tavalised „Drink!”, „Feck!”, „Arse!” ja „Girls!” – lennujaamas ütleb ta „Big bras!” – on tema viimane repliik siiski „Drink!”

Ühtlasi saab ka teada, et sarja üldse kõige esimene filmitud stseen oli koht, kuidas isa Ted sõidab foori taga teisele autole tagant sisse ja saab selle juhilt vastu vahtimist. Samas jaos (And God Created Woman) peab Ted ka rekordlühikese missa, mis kestab käärkambrist vaadates ukse taha kadumisest taasilmumiseni – uks ei jõua vahepeal sulgudagi – 9 sekundit. Saab teada, et see filmiti päris kirikus, sest preestrisarju filmitakse ju ikka päris kirkus ja kirik veel ei teadnud, millest sari räägib. Kogu sarjas näidatakse Tedi missat pidamas täpselt ühe korra (Speed 3) – seda missat peetakse peatumatu piimaauto kõrval veetavalt traktorihaagiselt.

No comments: