25.6.15

N, 2950. päev: eksami II pool

Lustikummutist barokkooper. Täheldan, et ka mitu kõrvaltegelaste lauljat väärivad meelespidamist, nt Amanda Forsythe, José Lemos.

Suuline eksam. Olin aja kirja pannud selle järgi, kuidas kindlasti kohale jõuaksin; ükspäev õpetaja saatis meiliga, mis kell keegi täpselt peab tulema, ja nägin sealt, et minuga koos peavad rääkima kaks kursusekaaslast, kes istuvad tavaliselt akna all ja vaikivad. Aga ka nagu varem, oli see mulje ekslik. Nad mõlemad suudavad peaaegu soravat kõnet.

* * *

Iga vihakõneleja satub FB-s mu esilehelt tuttavate kilda. Eile olid näiteks kaks pealtnäha toredat inimest jaganud natsipartei nutulaulu, kus – muide-muide (lasin silmad üle) – kiideti tagashilju Venemaad (mida oligi tarvis tõestada!), aga mis ka muidu oli väga jälk ses suhtes, et elavad inimesed normaalset elu, aga mõtlevad värdsusi. (See ei ole minu mõte.) Või elavad maailmakultuuri keskel, aga sulgevad selle ees silmad ja meeled.

Pakun targurlastele välja, et kõrvaldage eesti keelest ka kõik võõr- ja laensõnad. Kust piiri tõmbate, on teie enda asi, aga mida kaugemale lähete, seda sügavamale sohu satute, hehe.

No comments: