Peame rühmatööna lahendama iidse mõistatuse, kuidas talumees peab vedama üle jõe kapsa, kitse ja hundi jne, pooltel on pooled ja teistel teised ülesõidu pildid, tuleb küsida ja kokku panna loogiline järjestus. See on aga tuntud loogikaülesanne ning pealegi meenub mulle lõbus Saksa animafilm Rubicon.
Siis kuigi puhkuseni on aega 2½ tööpäeva, mis on planeeritud töid punnis täis, leitakse, et mul on selle aja jooksul veel vaja olla koosolekul, teha veel hunnik lisatööd ja veeta terve päev katsetamas tarkvara. Tööloetelu on praegu poolteist ekraanitäit pikk ja puhkusele minekuks peab see olema tühi. Muidugi proovin valmis-nuppu klõpsata alles nii hilja, kui saab, et ei jõutaks anda enam midagi vahele.
* * *
Õhtul saab läbi kerge raamatukene Kriegsmarine Coastal Forces. Nagu Osprey raamatutes ikka, katsutakse 48 leheküljele pakkida kogu mingi teema täies ulatuses, mis mõnikord – kui teema on kitsam – on täitsa põhjalik, aga – kui teema juhtub olema laiem – on väga üldine. Nüüd on see teine juhtum. Ma ei arva end teema spetsialistiks, kaugeltki mitte, ja mu asjaomane lugemus piirdub umbes selliste raamatutega:
- Gröner, Die deutschen Kriegsschiffe 1815–1945 (1966/1968; valikuliselt, eelkõige Läänemerega seotu)
- Mati Õun, Lahingud Läänemerel (mitu raamatut)
- Per-Olof Ekman, Havsvargar (õigemini olen lugenud selle soome tõlget, Sukellusvenesotaa Itämerellä, aga rootsi algupärand mul on)
- Charles W. Koburger, Naval Warfare in the Baltic, 1939-1945: War in a Narrow Sea (1994)
- Berežnoi, Trofei i reparatsii VMF SSSR (1994)
- Fritz Brustat-Naval, Unternehmen Rettung (2001)
- Dinklage & Witthöft, Die deutsche Handelsflotte 1939-1945 (2001; pisteliselt)
- Jung, Die Anstriche und Tarnanstriche der deutschen Kriegsmarine (1997)
No comments:
Post a Comment