* Muudel andmetel varem ravimtaim, praegu peetakse mürgiseks.
Clarke'i järgi töötas selle kalendri välja komisjon, kus oli kaks matemaatikut ja kaks luuletajat, aga saatuslikuks sai, et 10-päevane nädal tähendas palju vähem nädalavahetusi. Kui prantslased ise viimast adusid, oli uue kalendri lips kohe läbi.
Samast raamatust saab vähe hiljem teada, et umbes samal ajal pandi lõbumajadele ametlikuks nimetuseks maisons de tolerance, sallivuse majad, ning et Napoleon olevat koolis eriti hiilanud matemaatikas ja aianduses. See on eriti märkimisväärne seepärast, et Napoleon käis sõjakoolis. Huvitav, kas Pariisi sõjakooli aed oli praegune park sõjakoolist Eiffeli tornini (Champ de Mars).
* * *
Erialaühingu listis pakutakse kolme tõlget üliraskel teemal ja keegi üldtõlkija arvab, et ta võiks neist „mõnda” võtta „vahelduseks”. Olen just samasugust „saan hakkama”-suhtumist mananud äsja valminud artiklis, sestap saavad mu reaktsiooni teada ka kõik teised listiliikmed. (Eks ikka kontrollisin enne kirjutamist Estrist järele, mida on see arvaja tõlkinud. Teemale lähim on kolm eneseabiraamatut. Olles aga kunagi olnud lähedalt seotud asjaomase tööpakkujaga ja oletades, et vahepealsete aastatega on suhtumine püsinud, tean ka, et seal saadakse sellisest bluffimisest aru ja tõlkija satub joonelt pipramaale.) Leiame, et mis professionaalsusest saab jutt olla, kui isegi erialakoolitusel ei õpetata oma oskusi kriitiliselt hindama ja süvendatakse muudkui suhtumist, et taganeda ei ole kuhugi, selja taga on Moskva. Paah.
* * *
Vägede selline konspiratiivne liigutamine:
- A helistab B-le
- B helistab C-le
- C helistab D-le
- D helistab C-le
- C saab A-lt telefoninumbriga sõnumi
- C helistab A-le ja lepib kokku, kus ja mis kell A ja D kohtuvad
- C helistab B-le
- C helistab D-le ja ütleb, et kokku lepitud
- A, tegelikult E helistab C-le ja küsib, kas A ja D kohtuvad
- A ja D kohtuvadki
- D helistab C-le
- C helistab B-le
No comments:
Post a Comment