Õpime prantsuse keeles [eba]loogilisi seoseid, mis tähendab kolme lehekülge sõnu, millest üks vigurjam kui teine, mille reeglites on mustmiljon erandit ja millest enamikku näen esimest korda. Viimase harjutuse ettelugemise ajaks on minu arusaamine jäänud teemale lõplikult jalgu, sest ma ei saa aru, mida ülesanne tahab. „Tee näite järgi” – heakene küll, aga mis on tehtud näitelauses? Ja siis need arvutud tegusõnaajad, mis raamatu tagant tabelist vaadates pakuvad seninägematuid üllatusi. Kaalutlen, mis juhtuks, kui ma sooviks kursuse pooleli jätta.
Aga teine pool on parem, tänu umbes kolmveerandtunnisele vaheajale, millelt keegi ära ei kiirusta. Pangamaja sööklast on kella poole neljaks võileivad ära korjatud ja isegi lett puhtaks pühitud, aga ma ei jõudnud täna ei hommikust ega lõunat süüa. Kõige tõsisem söök, mis veel alles on, on jogurt.
Saab teada, et maltalastel olnud siinmaal üllatus, et metsas laulavad linnud. Nimelt on Maltas kombeks, et kõik saarele saabuvad (ja madalalt ülelendavad) linnud lastakse maha. Ega seal jahti söögi pärast peeta – surnud lindudest tehakse topiseid. (Mul tuleb meelde seepeale üks sugulane ja tema jahimaja, kus on loomakerede tükeldusruum konksuga laes ja trapiga põrandas.) – Seepeale saab teada, et ennevanasti olnud Itaalias suhteliselt kõige rohkem jahimehi, aga siis tõstetud relva- ja jahilubade hind paljukordseks ning hakati usinasti kontrollima ning vahelejäämisel reaalset vanglakaristust määrama, mispeale pidavat Itaalias praegu metsloomi jälle elama.
Teises pooles saame Saksamaa ühinemisest rääkinud ettekande arutelul teada, et kõiketeadvatel prantsuse keeli lobisemise suutlikel rühmakaaslastel päris täit ettekujutust ei ole, kuidas käis liiklus Lääne-Berliini ja Lääne-Saksamaa vahel. Inimesed võisid ju tõesti lennata, aga kuidas said kohale kaubad, näiteks ehitusmaterjal? Nende arust kestis Berliini õhusild 1989. aastani. Türklaselt saame teada, et Berliin on suuruselt kolmas türgi linn maailmas. Õpetaja meenutab noorusaegu ja paljusid pidusid Lääne-Berliinis. See kõik on arutelus siiski edasiminek, sest eelmisel korral arutati, kas kana on emane.
Mõistatus asendustunniga laheneb, sest õpetaja teatab avastusest, et kuna tund on teisipäeval, siis esmaspäevased usupühad ühtki tundi ära ei jäta ja sestap ei ole vaja pidada ka asendustundi. (Ja ei ole vaja kasutada ka meili.)
Lennuvälja perroonil seisab Venemaa valitsustunnustega lennuk.
Õhtul saan teada, et mu juhendatav magistritöö tunnistati kõlbulikuks ja pääses kaitsmisele.
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment