20.5.16

R, 3251. päev: uus raamat, ikka külm

Sain eile läbi bussiraamatu „Rafala”. Uus on Joh. Aaviku päevaraamat (enda eksemplar – ükskord üks E töökaaslane laenas ja siis hankisin meile enda oma).

Aavik kirjutas päevaraamatusse ilusti kõik oma plaanid ja mõtted – keelest, raamatutest ja preilidest. Saab teada, et tal oli kerge düsgraafia (kõike krõnkse ei ole päeviku väljaandja suutnudki dešifreerida, ilmselt ei ole ta ka teadnud piisavalt palju soome ja prantsuse keelt, millest Aavik on tuletanud uusi sõnu, rääkimata Aaviku salakirjast, mis on salajas edasi). Aavikul oli sageli suuri plaane ning ta vihkas kõige rohkem kolme asja: tolmu, müra ja kärbseid.

* * *

Täna hommikul on toas 17 °C. I+Ä elavad nüüd ka öösel magamistoas, kus on pisut soojem. Liftis on remonditeatele soditud tööde eeldatavale kestusele juurde „13 °C” ja allkiri on hoopis välja kraabitud – seal oli alguses „kinnisvarahooldus”, mille oli keegi tundliku sotsiaalse närviga korteriomanik maha kriipsutanud ja kirjutanud asemele „vargad”. Katlaruumi remont kestab teist nädalat; kinnisvarahooldus eeldab, et kokku „ligikaudu 4–5”, seega veel vähemalt kuu aega. Midagi tehakse ka, all fuajees ning parklanurgas prügikastide juures on aeg-ajalt olnud vanu ja uusi malmvigureid, vanu torujuppe koos ventiilidega ning postkastide ees on seina ääres pikad uued torud (mille sisemus on Šp jaoks vastupandamatult põnev, nina mahub suurematesse just sisse). Algul maja ees, seejärel parklanurgas on olnud ka teisaldatav kemmerg, mille uks, nagu märkis üks remondimees, kui koerasitaga kilekotte prügikasti viskasin, käib lahti täpselt samasuguse võtmega nagu prügikastid. (Tglt ei käi, tegi nalja.)

Meil oli kunagi plaan kaunistada toaseina vee all ujuva jääkaru kunstfotoga; hehee, võiks saata arve kinnisvarahooldajale.

* * *

Tööl bussipeatusest lendab üle must-harksaba, majade vahel pääsukesed. Õhtul poest soojapuhur, koera- ja linnusööki. Mitmetunnise hoolika kütmise peale tõuseb pappseinte vahel temperatuur karge 18 °C pealt suisa 21 °C-ni.

No comments: